Agencja Koncertowa IKA ART Wojciechowscy
tel. 695-936-477
tel. 501-140-523
tel. 22 769-77-59

JAZZ CLUB RYNEK

Zapraszamy raz w miesiącu na koncerty z udziałem czołówki polskich jazzmanów. Dewizą klubu jest prezentacja różnorodnych nurtów i stylów w jazzie, oraz dobór oryginalnych projektów. Tradycją są Zaduszki Jazzowe, Walentynki Jazzowe, Koncerty Noworoczne i Premiery.


Od 17 lat zapraszamy na koncerty klubowe z udziałem czołówki polskich jazzmanów oraz – od ubiegłego roku także na koncerty młodych, obiecujących artystów. W klubie wystąpili m.in.: Michał Urbaniak, Tomasz Stańko, Zbigniew Namysłowski, Janusz Muniak, Adam Makowicz, Włodzimierz Nahorny, Jarek Śmietana, Andrzej Jagodziński, Leszek Możdżer, Krzysztof Herdzin, Mikołaj Trzaska, Tymon Tymański , Sławomir Kulpowicz, Włodek Pawlik, Joachim Mencel, Krzysztof Ścierański, Janusz Strobel, Staszek Soyka, Janusz Yanina Iwański, Lora Szafran, Urszula Dudziak, Anna Maria Jopek , Marek Bałata, Simple Acoustic Trio, Miłość, Walk Away, The Quartet.Miejsce: Jazz Club Rynek SDK, W-wa Rynek Starego Miasta 2


17 grudnia 2011, godz. 19.00

Specjalny Koncert

Krzysztof Popek Quintet

Krzysztof Popek - flet
Paweł Kaczmarczyk - fortepian
Kazimierz Jonkisz- perkusja
Michał Jaros - kontrabas
Przemysław Florczak – saksofony


Krzysztof Popek. Należy do czołówki polskich muzyków jazzowych, jeden z najwybitniejszych flecistów, od wielu lat niezmiennie zajmujący pierwsze miejsce w najważniejszych ankietach. Gra na flecie sopranowym i altowym, jest kompozytorem, aranżerem oraz leaderem wielu swoich formacji. Na koncie imponujące płyty i nagrania z najwybitniejszymi artystami z Polski i zagranicy m.in.: "Man of Tra" z udziałem Tomasza Stańko i Michała Urbaniaka, "Letters and Leaves" nominowany do Fryderyka 1996 oraz nagrody Płyta Roku 1996, "House of Jade" nagrany z z Victorem Lewisem, Davidem Friesenem, Randy Porterem, "You are in my heart" z Joe LaBarbera, Davidem Friesenem, Randy Porterem, czy "Estate" z Victorem Lewisem, Cameronem Brownem, Stephenem Scottem, Piotrem Wojtasikiem. Koncertuje na całym świecie, ze swoim Quintetem wystąpił w Bonn na uroczystości przyłączenia Polski do NATO.


Bilety w symbolicznej cenie 10 zł.


Miejsce: Jazz Club Rynek, W-wa Rynek Starego Miasta 2


26 listopada 2011, godz. 19.00

Koncert z cyklu "Młode nadzieje jazzu"

Tubis Trio

Maciej Tubis - fortepian
Marcin Lamch - kontrabas
Przemek Pacan - perkusja


Założeniem lidera i zespołu było tworzenie własnych kompozycji i kreowanie własnego stylu. Inspiracje zespół czerpie przede wszystkim z nurtu jazzu europejskiego (wytwórnie ECM i ACT) i muzyki klasycznej.


Zespół został założony przez łódzkiego pianistę Macieja Tubisa . W roku 2008 została wydana jego debiutancka płyta pod tytułem „Spełnienie...” Za tytułową kompozycję z tek płyty otrzymał nagrodę TVP2 oraz nagrodę na konkursach pianistów jazzowych w Warszawie.


Pierwsza pytę zespół wydał z koncertu live w Luxemburgu w 2008 roku. Gościnnie podczas koncertu zagrał na wiolonczeli luksemburski muzyk Andre Mergenthaler.


W brytyjskim magazynu Jazzwise 2010 r. płyta „ Live in Luxemburg” została wyróżniona jako 5 najlepsza płyta jazzowa na świecie /w zestawieniu znanego krytyka jazzowego Stuarta Nicholsona / , zespół został wybrany na 5 miejscu w nowojorskiej gazecie Village Voice, /byli jedynymi Polakami oprócz Tomasza Stańki w tych ankietach/. Płyta była emitowana w londyńskim radiu Jazz FM i dostępna w sprzedaży w Anglii. Ta płyta dołączona była także do magazynu Jazz Forum.


Marcin Lamch oraz Przemek Pacan mają za sobą sukcesy na konkursie Jazz Juniors 97 i 98 i wydane płyty z takimi uznanymi artystami jak Janusz Yanina Iwański, Wojciech Konikiewicz.


„Podczas koncertów muzycy starają się zaskoczyć publiczności i samych siebie, dlatego ich utwory brzmią na kolejnych koncertach zupełnie inaczej, ale ciągle intrygująco...”.Miejsce: Jazz Club Rynek, W-wa Rynek Starego Miasta 2


27 listopada 2010, godz. 19.00

GREEK FREAKS

Jedyny i Specjalny Koncert w W-wie:

Greckie Gwiazdy World - Ethno Jazzu:

ANTHIMOS - JORIADIS - KURTIS & ELEKTRA & STEWART


Elektra Kurtis. Skrzypaczka i kompozytorka pochodzenia greckiego mieszkająca w Nowym Jorku. Prywatnie siostra Milo Kurtisa, jej wieloletni partner życiowy to jazzowy tubista-gigant Bob Stewart. Liderka Ensemble Elektra występowała z tak wybitnymi artystami jak: Steve Coleman, Lester Bowie, Gerry Mulligan, Paquito d'Rivera, Lionel Hampton, Max Roach, Simon Shaheen oraz Israel “Cachao” Lopez. Współpracowała z kompozytorami muzyki współczesnej, takimi jak Anthony Davis, John Zorn, Craig Harris twórczo kontynuując i rozwijając tradycje muzyki jazzowej i klasycznej.


Curtis Stewart. Nowojorski skrzypek. Prywatnie syn Elektry Kurtis i Boba Stewarta. Jako solista występował z Narodową Orkiestrą Repertory, z Akua Dixon w Aaron Davis Hall. Występy muzyki kameralnej na Rochester International Jazz Festival, Beethoven Institute w Mannes College of Music, doprowadziły go do koncertów muzyki z awangardowej i jazzowej w Carnegie Hall z New England Symphonic Ensemble.


Milo Kurtis. Perkusjonista, multiinstrumentalista pochodzenia greckiego. Przez kilka lat przebywał w USA, skąd powrócił w 1996 roku. Współzałożyciel zespołu Maanam, wspólnie Wojciechem Waglewskim współzałożyciel międzynarodowej grupy Ya -Sou, członek pierwszego składu zespołu Voo Voo. Występował z Tomaszem Stańko, grupami Osjan, Brygada Kryzys, Virtual Jazz Reality. Obecnie lider i założyciel formacji Drum Freaks.


Anthimos Apostolis. Kompozytor, gitarzysta rockowy i jazzowy. Już jako 17 latek grał w grupie Czesława Niemena. Na festiwalu Jazz and Rock Now otwierał Igrzyska Olimpijska w Monachium, gdzie wystąpił obok takich osobistości jak Charles Mingus, John McLaughlin i The Mahavishu Orchestra. Gitarzysta zespołów Dżem, Osjan, Krzak, SBB, muzyk Tomasza Stańko.


Kostek Joriadis. Polski muzyk greckiego pochodzenia. Klawiszowiec, trębacz, wokalista, producent. Legenda polskiej sceny muzycznej. Grał z takimi zespołami jak: Maanam, Izraeal, Lady Punk, jako muzyk sesyjny z Kultem, Tiltem, De Mono. Z własnym zespołem Human nagrał wiele przebojów.


Repertuar zespołu gwiazd to koktajl współczesnego jazzu, zachodniej muzyki klasycznej oraz funku muzyki etnicznej Grecji, regionu śródziemnomorskiego i północnej Afryki.Miejsce: Jazz Club Rynek, W-wa Rynek Starego Miasta 2


30 października 2010, godz. 19.00

Bogdan Hołownia Trio

koncert Bogdan Hołownia Trio

Jazz, który wykonuje określa się mianem "mainstream", czyli główny nurt. Na swej muzycznej drodze Bogdan szczególnie cenił sobie muzyczne spotkania z Mistrzami a szczególnie Billem Evansem i Kenny Barronem, Rayem Santisim, Jerzym Wasowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim. Wśród akompaniatorów Bogdan wymienia również kilku mistrzów najwyższej próby: Wyntona Kelly, Paula Smitha, Tommy Flanagana czy Carla Schroedera.


Bogdan Hołownia pochodzi z Torunia, gdzie ukończył średnią Szkołę Muzyczną. Na początku lat dziewięćdziesiątych studiował w Berklee College of Music w Bostonie w klasie profesora Raya Santisiego i Laszlo Gordonyego. Pierwsze poważniejsze doświadczenia w graniu muzyki jazzowej związane są z kwartetem Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego. Później współpracował między innymi z Januszem Muniakiem, Adamem Kawończykiem, Januszem Kozłowskim, Marcinem Jahrem, Krzysztofem Mrozem, Bronkiem Harasiukiem, Kazimierzem Jonkiszem. W rodzinnym Toruniu grywa od 1994 roku wraz z Andrzejem "Brunerem" Gulczyńskim oraz Józefem Eliaszem w grupie o nazwie "Los Angeles Trio".


W USA Bogdan współpracował z Davem Clarkiem, Skippem Haddenem, George Zoncem, Larrym Kohutem, Jeffem Stitelym, Bronkiem Suchankiem, Grażyną Auguścik, Jerzym Głodem, Michałem Urbaniakiem i Urszulą Dudziak. Po powrocie do kraju współpracował z Lorą Szafran, Ewą Bem, Jorgosem Skoliasem, Tomaszem Szukalskim, Jerzym Skalskim, Markiem Jakubowskim, Patrykiem Pilasiewiczem. Został laureatem Grand Prix Jazz "Melomani" za 2002 rok w kategorii - artysta roku "Jazzowy Oscar".


Przy końcu 2006 roku założył własną wytwórnię płytową HoBo Records, która wydała następujące płyty:


HoBo Records wydała także książkę zawierającą 61 utworów Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory. Więcej informacji na ten temat jest na stronie Piano Room.Miejsce: Jazz Club Rynek, W-wa Rynek Starego Miasta 2


27 marca 2010 (sobota), godzina 19.00

Marek Bałata & Krzysztof Ścierański

Marek Bałata - wokal
Krzysztof Ścierański – gitara basowa


koncert Marek Bałata & Krzysztof Ścierański

Marek Bałata – Improwizujący wokalista jazzowy. Specjalizuje się w śpiewaniu scatem. Wykonuje głównie swoje oryginalne kompozycje nawiązujące do polskiego i obcego folkloru, standardy oraz transkrypcje utworów F. Chopina. Regularnie występuje z własnym Quintetem. W 1996 założył oryginalny międzynarodowy zespół "CANTABILE IN JAZZ" w którym występowały wybitne wokalistki : Urszula Dudziak, Michele Hendricks, Judy Niemack, oraz basiści: min. Anthony Jackson, Mariusz Bogdanowicz i Adam Skrzypek. Inny projekt to TRILOGY czyli Art Lande (USA), Gunter Wehinger (A) i Marek Bałata (PL). Firma Gowi wydała CD Live "TRILOGY" a zespół odbył w 1999 r. trasę koncertową po USA z gościnnym udziałem Paula McCandlessa w klubie Yoshi’s w Oakland. Dalej wystąpił w Isabel Bader Theatre w koncercie Come a Littre Closer z Margaret Maye i Johnem Alcornem. Marek Bałata koncertował z takimi nazwiskami jazzu jak między innymi: Billy Hart, Steve Davis, Ernie Adams, Ronnie Burrage, Frank Lacy, Peter Madsen, Jeanfrancois Prins, Jack Van Poll, Marco Piludu, Andy Manndorff, Ronnie Burrage, Frank Lacy i niemal wszystkimi najwybitniejszymi artystami polskimi. Ostatnio koncertuje w Europie z austriackim quartetem SONGLINES featuring Heinrich Von Kalnein, Uli Rennert, Achim Tang i Gregor Hilbe oraz KLEZMOKUM i KLEZ EDGE z leaderem Burtonem Greene. Przez kilkanaście lat zwycięzca corocznego plebiscytu JAZZ TOP pisma Jazz Forum w kategorii Wokalista Jazzowy.


Krzysztof Ścierański - Jeden z najlepszych gitarzystów basowych Europy, który będąc samoukiem, w wieku 22 lat debiutował w słynnej grupie Laboratorium. Nagrał z nią 5 płyt i zjeździł pół świata (1976-80). Grał w zespołach Air Condition Zbigniewa Namysłowskiego (1980-82) i STRING CONNECTION (1981-86), by od polowy lat 80-tych realizować solowe i zespołowe projekty autorskie. Pracował z artystami o najróżniejszych upodobaniach muzycznych – Ewa Bem, Tomasz Stańko, Marek Grechuta, John Porter, Bernard Maseli, Marek Bałata, Marek Napiórkowski, Zbigniew Jakubek, Marek Raduli czy grupy Republika i Wilki. Ostatnio gra regularnie z legendarną grupą Krzak i reaktywowanym w 2008r String Connection.


Miejsce: Jazz Club Rynek, W-wa Rynek Starego Miasta 2


27 lutego 2010, godzina 19.00

Karol Dobrowolski Accompagnia Quartet

Karol Dobrowolski - skrzypce
Tony Tixier – fortepian
Adrien Cao-Godart – perkusja
Marc Bollengier - kontrabas


koncert Karol Dobrowolski Accompagnia Quartet

Karol Dobrowolski - leader (skrzypce)

Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej (dyplom z wyróżnieniem), a także, dzięki stypendium Ministra Kultury i Sztuki, prestiżowej CMDL Centre des Musiques Didier Lockwood, gdzie doskonalił się pod kierunkiem jednego z największych współczesnych skrzypków i pedagogów jazzowych na świecie, maestro Didier Lockwooda. Obecnie wykładowca skrzypiec klasycznych i jazzowo rozrywkowych w dwóch podparyskich konserwatoriach (Melun i Le Mee).


Założyciel i lider grupy Karol Dobrowolski Accompagnia Quartet. Występował z wieloma wybitnymi muzykami jazzowymi, między innymi Wojciechem Karolakiem, Jarosławem Śmietaną, Krzysztofem Ścierańskim, Bernardem Masselim, a także Nigelem Kennedym. Był finalistą wielu konkursów (między innymi Iława Złota Tarka, Siedlece, Konkurs Standarów Jazzowych, Przegląd jazzowo blusowy w Gdyni). Występy na prestiżowym międzynarodowym festiwalu jazzowym w Chateiraould, na którym gościli Marcus Miller, Omar Sosa, Monty Aleksander. Koncertował w wielu znanych paryskich klubach takich jak : Sunset, Baiser Sale, Petit journal Montparnasse, Kibele, Les 7 Lezards, Cameleon, Tenessee, Autour de Minuit et de Midi. Wraz ze swoim zespołem Karol Dobrowolski Accompagnia Quartet wykonuje przede wszystkim własne kompozycje, inspirowane polską muzyką ludową, jazzem francuskim i muzyką latynoską (Karałby, Kuba, klimaty brazylijskie, inspiracje tangiem argentyńskim).Warszawa, SDK, Rynek Starego Miasta 2


31 października 2009 (sobota) godz. 19.00

Bernard Maseli - „Diary Solo Koncert”

koncert Bernard Maseli - Diary Solo Koncert

Bernard Maseli, wibrafonista, kompozytor, aranżer, producent, pedagog. Karierę na polskiej scenie jazzowej rozpoczął w 1985 roku wraz z zespołem "WALK AWAY" na festiwalu "Jazz nad Odra" we Wrocławiu, gdzie zdobył główną nagrodę solistyczną, a zespól pierwsze miejsce w swojej kategorii. Wraz z zespołem "WALK AWAY" nagrał 12 płyt i brał udział we wszystkich największych festiwalach jazzowych w kraju i za granica (czterokrotnie festiwal "Jazz Jamboree" w Warszawie, "Jak-Jazz" w Indonezji, wielkie trasy koncertowe wraz z Urszula Dudziak, wspólna trasa koncertowa z legendarnym trębaczem Milesem Davisem jako tzw. support). W latach 1985-87 współpracował z zespołem "YOUNG POWER", z którym nagrał dwie płyty. W 1992 roku wraz z pianista Zbigniewem Jakubkiem zakłada duet pod nazwa "BACK IN". Od 1995 roku rozpoczyna trwającą do dzisiaj współpracę ze znakomitym basista Krzysztofem Ścierańskim (początkowo jako trio "MUSIC PAINTERS" wraz z perkusjonalistą Jose Torresem, ostatnio jako duet oraz kwartet „Colors”, który w 2006 r. odbył dziewięcio koncertowe tournee europejskie wraz z wieloletnim perkusistą „Pat Metheny Group” Poulem Vertico ). Od kilku lat zajmuje się również produkcja muzyczna. Jako producent zaistniał płytami "Tylko Chopin" dla Lory Szafran,"Melodies" Anny Serafińskiej oraz płytami „The Globetrotters”, ”Fairy Tales of the Trees”, ”Both Sides” zespołu „The Globetrotters”. Również od 18 lat jest wykładowcą na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, Katowickiej Akademii Muzycznej gdzie w 2002r.,po złożeniu przepisanych egzaminów, uzyskał tytuł doktora w zakresie dyscypliny artystycznej Jazz i Muzyka Estradowa.


Często bierze w udział w charakterze zaproszonego gościa w bardzo różnych stylistycznie projektach-przykładem niech będą płyty Kasi Klich- „Lepszy Model”,Anny Marii Jopek-„Upojenie”czy zespołu CARRANTUOHILL-„Session Natural Irish & Jazz”(nagroda „Fryderyk 2006 w kategorii "Album Roku ETNO/FOLK").


W grudniu 2006 roku nawiązuję trwającą do dnia dzisiejszego współpracę ze znanym kompozytorem Zbigniewem Preisnerem nagrywając na wibrafonie i kalimbie muzykę do filmu „Beautiful Country” w reżyserii Hansa Petera Molanda. Wraz z Z. Preisnerem nagrywam również płytę „Silence,Night & Dreams”.Płyta ta w bardzo krótkim czasie zyskuje status płyty złotej a jej światowa premiera ma miejsce w Grecji w historycznym amfiteatrze Herodes Atticus na Akropolu (z udziałem Contemporary Music Orchestra of ERT (Greek Radio and Television).Premiera angielska płyty odbyła się 02.12.2007r. w Barbican Hall w Londynie z towarzyszeniem chóru „Crouch End Festival Chorus” oraz legendarnej London Symphony Orchestra.


Ostatnio wraz z saksofonistą Jerzym Główczewskim i wokalistą Kubą Badachem, utworzył pierwszy swój projekt autorski pod nazwą "The Globetrotters". Zespól w krótkim czasie zdobył dużą popularność wśród fanów, czego wyrazem są trzy płyty (2000r. "The Globetrotters",2003r. "Fairy Tales of the Trees" -z gościnnym udziałem m.in. basisty Krzysztofa Ścierańskiego oraz gitarzysty Deana Browna,2006r. "Both Sides"-kompozycja „All You Want" pochodząca z tegoż albumu przez szesnaście tygodni gościła na "Trójkowej Liście Przebojów" Marka Niedźwieckiego) oraz ponad 300 zagranych koncertów (m.in. 2003r.- Milenaris Center Budapeszt,2004r.- Jazz Jamboree JVC Festiwal Warszawa,2005r.- Jazz Festiwal w Kuwejcie,2005r.- World & Etno Fest Lewice, Słowacja).


Wiosną 2001r. zespół „The Globetrotters” zaprasza na trasę koncertową znakomitego perkusjonistę Nippy Noyę (współ.m.in. B. Cobham, S. Getz, E. Burdon, A.Summers).Muzyk ten w sposób perfekcyjny uzupełnił brzmienie zespołu i w ten sposób jednorazowa przygoda koncertowa przerodziła się w stałą współpracę trwającą do dnia dzisiejszego.


W 2009r., po złożeniu przepisanych egzaminów, uzyskał tytuł doktora habilitowanego w zakresie dyscypliny artystycznej Jazz i Muzyka Estradowa.


Bernard Maseli współpracował miedzy innymi z takimi muzykami jak: Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Mino Cinelu, Nippy Noya, Bill Bruford, Dean Brown, Mike Stern, Frank Gambale, David Fiuczynski, Eric Marienthal, Bob Malach, Matthew Garrison, Dave Samuels,Paco Sery,Victor Mendoza,Teresa Salgueiro,Zbigniew Preisner, Ewa Bem, Lora Szafran, Mieczysław Szcześniak,Anna Maria Jopek,Kasia Klich i wielu innych. Jest autorem wielu kompozycji i aranżacji (również produkcje radiowe) i nagrał ponad czterdzieści płyt.


Od 20 lat zajmuje pierwsze miejsce w kategorii wibrafon, w ankiecie "Jazz Top" miesięcznika "Jazz Forum" oraz wysokie miejsca jako kompozytor i aranżer (również za rok 2008).Warszawa, SDK, Rynek Starego Miasta 2


27 czerwca 2009 (sobota) godz. 19.00

Łukasz Pawlik Trio

Łukasz Pawlik - piano
Włodzimierz Gula - kontrabas
Cezary Konrad - perkusja


koncert Łukasz Pawlik Trio

Łukasz Pawlik – lider, pianista, wiolonczelista, kompozytor, aranżer. Ukończył Robert Schumann Hochschule fuer Musik w Duesseldorfie. Aktywny zarówno na obszarze muzyki jazzowej jak i klasycznej. Jako jazzman pierwsze kroki stawiał pod kierunkiem ojca – Włodzimierza Pawlika. W latach 2002-2004 studiował na uczelni Western Michigan University, gdzie miał możliwość rozwijania swoich wszechstronnych zainteresowań muzycznych. Przebywając w Stanach Zjednoczonych, był członkiem zespołu Kruziki Transatlantica, zwycięzcy dorocznego plebiscytu prestiżowego magazynu jazzowego Down Beat w kategorii najlepszy zespół studencki w USA roku 2004. Po powrocie do Polski, brał udział w festiwalu FAMA w Świnoujściu, gdzie otrzymał wyróżnienie indywidualne oraz brał udział w nagrodzonym główną nagrodą festiwalu koncercie z muzyką Krzysztofa Komedy. Jako wiolonczelista, ma za sobą nagrody na konkursach w Polsce i Stanach Zjednoczonych, jest także dwukrotnym stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki. W wolnym czasie zajmuje się aranżowaniem utworów na big-band jazzowy.


Zespół Kattorna

Spotkanie Grzegorza Rogali z Łukaszem Pawlikiem, zagraniczne studia, wspólne pasje muzyczne, fascynacja muzyką Krzysztofa Komedy i chęć stworzenia nowej formacji jazzowej, łączącej w sobie swing, groove oraz pulsującą energię jazzu amerykańskiego z komedowskim liryzmem i melancholią legły u podstaw założenia Kattorny w 2005 roku. W pierwszym roku działalności zespół zwyciężył w Europejskich Integracjach Muzycznych w Żyrardowie (kwiecień 2005) oraz brał udział w Roku Polsko-Niemieckim, występując w Berlinie z multimedialnym projektem z muzyką Krzysztofa Komedy (czerwiec 2005). Po roku muzycznych poszukiwań i eksperymentów grupa zawiązała stały skład, w którym gra do dzisiaj. Od tego czasu zespół występuje regularnie w Polsce, Niemczech, w najbardziej prestiżowych klubach jazzowych oraz licznych festiwalach, ostatnio także we Włoszech. W marcu 2006 roku Kattorna zdobyła pierwsze miejsce w organizowanym przez warszawki klub Tygmont konkursie "Nadzieje Warszawy", natomiast w październiku tego samego roku zespół zdobył główną nagrodę - przyznawaną przez publiczność statuetkę "Ella" na festiwalu Berlin Jazz and Blues Award 2006 w kategorii najlepsze combo jazzowe. Występując z Kattorną, Łukasz Pawlik został laureatem drugiej nagrody w Konkursie na Indywidualność Jazzową, odbywającym się w ramach festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu w marcu 2008. Trzon repertuaru grupy tworzą przede wszystkim kompozycj Łukasza Pawlika i Maxa Naut-Simonsena oraz utwory Krzysztofa Komedy, w tym oczywiście Kattorna.Warszawa, SDK, Rynek Starego Miasta 2


23 maja 2009 (sobota) godz. 19.00

Koncert Wydarzenie:

Przemek Strączek Trio

Przemek Strączek – gitara elektryczna
Andrzej Zielak – kontrabas
Bartek Staromiejski - perkusja


koncert Przemek Strączek Trio

Przemysław Strączek (1976) - gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer, pedagog.  Ukończył studia pedagogiczno – muzyczne na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie oraz Instytut Jazzu na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach kierunek jazz i muzyka estradowa w zakresie gry na gitarze. Jest laureatem Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie w 2001 i 2003 roku, gdzie ogłoszono go najbardziej indywidualnym gitarzystą oraz Ogólnopolskiego Konkursu Improwizacji Gitarowej w Kielcach w 2005 roku. Jest założycielem grupy Tres Jazz w 1998 roku, z którą nagrał dwie płyty: Asocjacje (1999) i The Shape of Melody (2004). w 2006 roku do życia powołał formację Przemek Strączek Trio, której celem jest propagowanie gitary jazzowej. W 2007 roku wspólnie z Andrzejem Zielakiem b. i Sebastianem Frankiewiczem dr. nagrał płytę Earthly Room. Trasa koncertowa promująca płytę objęła wiele ważnych miejsc zarówno w Polsce jak i w Czeskiej Republice. Jest także autorem podręcznika dla gitarzystów jazzowych pt. Elementarne Zasady Improwizacji jazzowej na gitarze. W 2008 roku został uhonorowany nagrodą prezydenta miasta Jastrzębie Zdrój za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury.


Jako gitarzysta swoje inspiracje czerpie z takich muzyków jak: Jim Hall, Charlie Parker, Bill Evans, Joe Diorio, Kurt Rosenwinkel, Brad Mehldau, Adam Rogers, kładąc nacisk przede wszystkim na harmoniczną stronę wypowiedzi. Nie stroni także od innych nurtów jazzu, czego dowodem jest druga płyta zespołu Tres Jazz, w której to muzyka dotyka stylistyki easy jazz. Poza wykształceniem muzycznym, swoją wiedzę i umiejętności pogłębiał biorąc udział w różnego rodzaju warsztatach jazzowych w Polsce i za granicą, między innymi podczas festiwalu w Montreux w Szwajcarii, gdzie miał wówczas miejsce światowy konkurs gitarzystów jazzowych. Uczestniczył w warsztatach prowadzonych przez Ed’a Tinghpen’a dr. (Oscar Peterson Trio, Ella Fitzgerald, Miles Davis) Dave’a Fridmana vb, Dave’a Samuels’a dr, vb (Spyro Gyra), Dave’a Fuse Fiuczyńskiego git., Bogdana Hołownii i wielu innych.


Występował w audycjach telewizyjnych, radiowych, koncertował na takich festiwalach jak: Guitar City w Warszawie, Międzynarodowy Festiwal Jazzowy w Usti nad Labem (cz.), Świdnickie Noce Jazzowe, Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze, Siedlecki Festiwal Standardów Jazzowych, Silesian Jazz Meeting w Rybniku, Tarnogórskie Spotkania Jazzowe, Hot Spring Jazz Festiwal w Częstochowie, Jazz w Ruinach w Gliwicach oraz w Republice Czeskiej, Portugalii, Brazylii, Urugwaju, Argentynie i w Chile.


Ważniejsze daty:

2001r. III nagroda w Mistrzowskim Konkursie Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie.
2002r. II nagroda indywidualnie w Konkursie Improwizacji Jazzowej  im. Miles’a Davis’a w Kielcach.
2003r. III nagroda w Mistrzowskim Konkursie Gitarzystów Jazzowych im. M. Blizińskiego w Warszawie.
2005r. II nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Improwizacji Gitarowej w Kielcach.
2006r. Udział w finale zespołu Es Trio,(p.Przemek Strączek Trio) w Ogólnopolskim Konkursie Standardów Jazowych w Siedlcach.
2006r. Udział w finale grupy Przemek Strączek Trio w Międzynarodowym Konkursie Jazzowym organizowanym przez Czeskie Stowarzyszenie Jazzowe w Usti Nad Labem.
2008r. Nagroda prezydenta miasta Jastrzębie Zdrój za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury.
Warszawa, SDK, Rynek Starego Miasta 2


18 kwietnia 2009 (sobota) godz. 19.00

Koncert Wydarzenie:
"Tribute To Krzysztof Komeda"

Michał Kulenty Trio

koncert Michał Kulenty Trio

Michał Kulenty - (saksofony, fortepian, flet, klarnet, instrumenty ludowe) kompozytor, instrumentalista, ukończył dwie uczelnie: Uniwersytet Warszawski - filologia polska (1980) oraz Akademia Muzyczna w Warszawie - klasyka saksofonu (1985). Znaczną część swojego doświadczenia zdobywał podróżując po wszystkich kontynentach. Będąc otwartym na świat dźwięków różnych kultur, poznał wiele stylistyk muzycznych. Jego aktywność artystyczna jest wielokierunkowa. Współpracuje z orkiestrami synfonicznymi (w tym Filharmonia Narodowa), z paroma czołowymi grupami jazzowymi, wykonuje koncerty solistyczne, ma duże doświadczenie studyjne jako "sideman" nie tylko jazzowy, jest autorem muzyki teatralnej i filmowej. Grał koncerty z takimi sławami jak chociażby YoYo-Ma.


Przy tym jest doświadczonym "człowiekiem radia". Kilka lat pracował w Biurze Programowym Polskiego Radia, jest doradcą muzycznym i twórcą radiowym, w tym autorem muzyki ilustracyjnej wielu stacji radiowych. Bliskie są mu sprawy massmediów. Prowadzi warsztaty na temat komunikacji społecznej. Jest także członkiem takich organizacji jak: ZAIKS, PSJ, SPAM, STOART, Rada Naukowa Fundacji dla Warszawy. Prowadzi również ożywioną działalność pedagogiczną, ma wielu uczniów z całej Polski, w szkole o profilu jazzowym, gdzie utworzył własną klasę.


Jego wszechstronność jest powszechnie znana, ale są i też znaki rozpoznawcze jego osobowości artystycznej. "Poeta saksofonu, polski Garbarek" - tak piszą o nim krytycy, zwracając przy tym uwagę na osobisty styl tego artysty. Jego muzyka jest związana z ziemią Chopina, z folklorem polskim, który przenika stylistyka jazzowa. Jednak źródła inspiracji to nie tylko muzyka, o czym świadczą choćby tytuły kompozycji: Przypowieść, Krzyż na rozstaju. Dlatego też nie bez racji krytycy napisali: "liryczne, pełne duchowej siły brzmienie jego saksofonu sopranowego, należy do najpiękniejszych zjawisk w polskim jazzie".


Michał Kulenty - dyskografia

Michał Kulenty ma własny, rozpoznawalny styl a zarazem powszechnie jest uważany jako muzyk wszechstronny co potwierdza jego częsty udział w sesjach nagraniowych jako producent, kompozytor-wykonawca i solista u innych wykonawców reprezentujących różne gatunki muzyki. Oto (zdecydowanie niepełna) lista jego dokonań muzycznych:

płyty autorskie jazz:
MICHAŁ KULENTY QUARTET
- POLSKA
- GŁOS NA ROZSTAJU

Michał Kulenty / Marcin Masecki
- PRZESŁANIE

współproducent, kompozytor:
- Trebunie Tutki, Michał Kulenty i Krzysztof Ścierański - Podniesienie
- Saruel Przyjdź
- Warszawski Chór Międzyuczelniany i Trebunie-Tutki (muzyka ludowa - muzyka klasyczna - folk fusion) - Jazz Trio - Jazz Trio+
- Muzykoterapia -
Śpiew wielorybów
- Muzycy ludowi i jazzowi (folk) Classic polo - Dance! Och Baby!
- Zespół Koty - ...i takich słów nas Panie ucz
- Alina Mleczko - muzyka klasyczna na saksofon
- Piotr Szczepanik - poezja śpiewana Guziki i inne

udział w projekcie:
- Krzysztof Barcik (jazz fusion) Orient Expres m.in. z U.Dudziak i K.Scierańskim
- Wojciech Konikiewicz - jazz różne projekty
- Włodzimierz Pawlik (muz. filmowa) Ptaki
- Jerzy Milian muzyka jazzowa Silesian Sketches
- Tomasz Kciuk Jaworski i Czesław Niemen (jazz-rock) Little Wing
- Ryszard Borowski jazz The Night of Flutes, Big Bands
- Acid Drinkers (rock) The State of Mind report

muzyka ludowa:
- Maria Pomianowska (muzyka ludowa) Kolędy polskie
- Maria Krupowies muzyka ludowa Matulu
- Bob Bales z zespołami Camelot i Crosswind (folk - fusion) z różnych stron świata - Child of Faith w zespole grali muzycy z Austrii, Australii, Nigerii, Irlandii, Holandii, Niemiec i Francji.Warszawa, SDK, Rynek Starego Miasta 2


28 marca 2009 (sobota) godz.19.00

Koncert Młoda Scena Jazzowa

GPS

Kuba Płużek - fortepian
Henryk Gradus - kontrabas
Dawid Fortuna - perkusja


koncert Marek Napiórkowski Trio

Zespół działa już od 2 lat, grając min. in. z Januszem Muniakiem i jak na razie zwyciężył w konkursie standardow jazzowych w Siedlcach. Prezentują szerokie pole działania od jazzu z lat 20 po współczesny, jednakże na ten konkurs postanowili przygotować repertuar ciut nowszy. Płużek studiuje w Katowicach na roku 1, Gradus w Krakowie na 2, a Staromiejski skończył w tym roku Katowice.


Grający autorskie kompozycje lidera i pianisty Kuby Płużka zespół zachwyca przede wszystkim oryginalnym, współczesnym brzmieniem jazzu, czerpiąc nieco z klimatów muzyki skandynawskiej formacji E.S.T. Młodzi muzycy zaskakują też doskonałym zgraniem i wzajemnym zrozumieniem, jakiego pozazdrościć by im mogło wielu doświadczonych artystów.Warszawa, SDK, Rynek Starego Miasta 2


28 lutego (sobota) 2009 godz. 19.00

Koncert Wydarzenie

Marek Napiórkowski Trio

koncert Marek Napiórkowski Trio

Nagrał ponad 100 płyt z różnymi wykonawcami! Grał i nagrywał m.in. z: Patem Metheny, Mino Cinelu, Richardem Boną, Dhaferem Youssefem, Gregoirem Maretem, Adamem Holzmanem, Sugarem Blue, Anną Marią Jopek, Tomaszem Stańko, Henrykiem Miśkiewiczem, Urszulą Dudziak, Ewą Bem, Dorotą Miśkiewicz, Klausem Doldingerem (Passport), Wojciechem Karolakiem, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Krzysztofem Ścierańskim, Janem "Ptaszynem" Wróblewskim...


W 2002 roku wziął udział w projekcie Pat Metheny & Anna Maria Jopek Upojenie (album i dwa koncerty w Sali Kongresowej, wersja światowa płyty - Nonesuch 2008). Rok 2007 to kolejny album Anny Marii Jopek z udziałem gwiazd światowego jazzu i muzyki world - ID (katalog Emarcy 2008); Marek Napiórkowski zagrał m.in. w utworach z Christianem McBridem i Manu Katche oraz na trasie promującej płytę z udziałem m.in. Richarda Bony, Mino Cinelu i Dhafera Youssefa.


Wydał dwa autorskie albumy (w katalogu Universal Music Polska); obie płyty nominowane były do Nagród Muzycznych Fryderyk w kategoriach Jazzowy Album Roku oraz Jazzowy Muzyk Roku. 6 czerwca 2005 roku ukazał się album NAP, na którym znalazły się jego własne kompozycje. Gościnnie wystąpili m.in. Leszek Możdżer, Anna Maria Jopek i Henryk Miśkiewicz. 1 lipca 2007 roku ukazał się akustyczny album Wolno z udziałem Anny Marii Jopek, Mino Cinelu, Gregoire Mareta (harmonijka), Roberta Majewskiego, Michała Tokaja, Roberta Kubiszyna i Michała Miśkiewicza. Album osiągnął status Złotej Płyty.


1 maja 2008 roku Marek Napiórkowski zagrał koncert przekrojowy przez swoją twórczość w rodzinnej Jeleniej Górze z udziałem zespołów Funky Groove (Artur Lesicki), Full Drive (Henryk Miśkiewicz) oraz wokalistek Anny Marii Jopek i Doroty Miśkiewicz.


Prowadzi własny kwartet oraz jest współliderem zespołu Funky Groove (pierwszy album zespołu znajduje się w Universal Worlwide Jazz Catalogue, obie płyty zespołu zostały wybrane albumami roku przez czytelników profesjonalnego muzycznego czasopisma "Gitara i Bas"). W ankiecie Jazz Top czytelników pisma "Jazz Forum" zespół Funky Groove dwukrotnie został wybrany elektryczną grupą roku, a Marek Napiórkowski od kilku lat znajduje się w czołówce w kategorii gitary.


Obecnie nagrywa i koncertuje w Polsce i za granicą z Anną Marią Jopek, Krzysztofem Ścierańskim, Henrykiem Miśkiewiczem Full Drive, Dorotą Miśkiewicz, Funky Groove i własnym kwartetem.25 stycznia (niedziela) 2009 godz. 19.00

"Kolędy jazzowe i nie tylko"

Maria Sadowska Trio
Maria Sadowska – wokal, fortepian
Liliana Urbańska - flet
Krzysztof Sadowski - fortepian


koncert Maria Sadowska Trio

Maria Sadowska

Wokalistka, aranżer, kompozytor, producent i lider w jednej osobie... Maria Sadowska związana jest z muzyką od zawsze... Jako dziecko znana była szerokiej publiczności.


Pierwsza solową płytę nagrała mając 16 lat, kolejną trzy lata później. Wydała dwa albumy w Japonii. W lutym 2004 roku, ukazała się jej pierwsza polska "dorosła płyta", na której mogliśmy usłyszeć połączenie poezji Marii Jasnorzewskiej - Pawlikowskiej z nowoczesną muzyką klubową i jazzem. Jednak Sadowska to nie tylko wokalistka - sama zresztą przyznaje, że czuje się przede wszystkim producentem. Jest również reżyserem, jej krótkometrażowy film pt. SKRZYDŁA był prezentowany na wielu międzynarodowych festiwalach, gdzie zdobył nagrody. Maria jest także autorką teledysków, wielu znanych wykonawców m.in. Renaty Przemyk, Edyty Gepert, Marcina Rozynka, Krzysztofa Kiliańskiego czy Michała Bajora. Dowodem jej talentu są trzy nominacje do YACHÓW!


Jako reżyser nakręciła też 3 teledyski do piosenek z własnej płyty. "Chcemy tylko tańczyć", "Tomaszów", "Tylko tu i teraz", które można było już niejednokrotnie zobaczyć na antenie telewizji publicznych i komercyjnych. Rok 2005 jest dla niej bardzo udany, uzyskała nominacje do Superjedynek w kategorii wokalistka roku, a z piosenką "Tylko tu i teraz" zdobyła 4 miejsce w koncercie premier na tegorocznym Festiwalu polskiej piosenki Opole 2005. Na festiwalu zdobyła również nagrodę Miss foto.


JAZZ NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

12 czerwca 2006 roku, miała premierę płyta "Tribute to Komeda" poświeconą pamięci Krzysztofa Komedy, najznakomitszego polskiego muzyka jazzowego, którego talent został doceniony na całym świecie. Komeda był prekursorem europejskiego jazzu, zasłynął również jako autor muzyki filmowej (napisał muzykę m.in. do filmów Polańskiego- "Nóż w wodzie" i "Dziecko Rosemary", Wajdy – "Niewinni czarodzieje", Nasfetera "Mój tato", Morgensterna "Do widzenia do jutra" czy Kulika "The Riot").


Choć Komeda znany jest jako kompozytor muzyki filmowej, nie możemy jednak zapominać ,że przede wszystkim był twórcą cudownych tematów i melodii. Była to muzyka głownie instrumentalna. To właśnie po nią sięga Maria Sadowska i zamieniając tematy jazzowe na piosenki odkrywa przed nami nowy świat, nowe spojrzenie na muzykę Komedy. W twórczości Komedy odnajdujemy bardzo mało prawdziwych piosenek. Do najbardziej znanych należą oczywiście kołysanka "Rosemarys Baby" i utwór "Ja nie chce spać". W nowym materiale Marii okazuje się ,ze Komeda napisał wiele cudownych piosenek, wręcz przebojów, tyle tylko że…. nikt ich jeszcze dotąd nie zaśpiewał !


Klimat muzyczny całej płyty to jazzująca elektronika obfitująca w inspiracje zarówno tradycją jak i nowoczesnymi nurtami.


Na swej najnowszej płycie, Maria chce stworzyć muzyczny ogród, w którym głos jest tylko jednym z wielu instrumentów - najważniejsza jest całość - muzyka. Pragnie ona poprzez swoją twórczość dostarczyć słuchaczowi szereg emocji: od radości i dobrej zabawy po chwile zadumy i nostalgii...


Nad płytą honorowy patronat objęła Zofia Komeda, która czynnie uczestniczyła w tworzeniu tej płyty.


Płyta ta okazała się wielkim sukcesem Marii bowiem już w miesiąc od dnia premiery stała się ona "Złotą płytą".


PISANO O NIEJ:

" Tribute to Komeda" udowadnia bez wątpienia, że Maria Sadowska jest nie tylko wokalistką, kompozytorką, aranżerką i producentką, ale wyróżniającą się na polskiej scenie muzyczną osobowością. Jeszcze tylko musi popracować nad tekstami."
Gazeta Wyborcza 14.06.2006


"Na Tribute to Komeda udało się Sadowskiej uchwycić klimat jazzowych improwizacji, a od siebie dodała lekkość, energię, młodość..."
Twój Styl, nr 7/2006


Kayah o płycie "Marysia to wyjątek. Po pierwsze: która z polskich wokalistek może się pochwalić karierą w Japonii? Jej koleżanki po fachu robią raczej show z tego, że ktoś je nagrodził oklaskami, a nie pomidorami. Po drugie: wyjątkowy talent. Panienka z dobrego domu, muzykalność odziedziczyła chcąc nie chcąc. Po trzecie: jest bardzo konsekwentna i ambitna, co udowodniła na albumie poświęconym Krzysztofowi Komedzie. Wariacje na temat jego kompozycji są bardzo kobiece, a przez to intrygujące. Świetnie poradziła sobie też z aranżacją wokali. Co więcej producentem tej płyty jest sama Marysia. Chciałoby się powiedzieć: człowiek orkiestra, zważywszy, że sama działa jeszcze z powodzeniem w innych dziedzinach – komponuje, pisze, aranżuje, jest też świetnym reżyserem teledysków. W sumie: inteligentna jazzowa płyta, ale przyswajalna nawet dla jazzowych alergików. A do tego klubowy i seksowny klimat na miarę wszystkich wyniesionych na piedestał światowych produkcji. Rekomendację tego albumu aż chce mi się wykrzyczeć w obawie, że jej wysoki poziom zagubi się w zalewie muzycznych śmieci. Żałuję, że to nie ja wydałam tę płytę"
Magazyn Kultura/Dziennik 7.07.06, autor: KayahKoncert Wydarzenie - 13 grudnia 2008 godz. 20.30

JANUSZ MUNIAK QUARTET

Janusz Muniak - saksofony
Paweł Kaczmarczyk – fortepian
Zbigniew Wegehaupt – kontrabas
Paweł Dobrowolski - perkusja


Janusz Muniak - legendarny krakowski saksofonista tenorowy, aranżer, kompozytor. Jedna z najbarwniejszych postaci polskiego jazzu. Zadebiutował już w 1960 roku w zespole Witolda Miszczaka. Muniak został zauważony i zaproszony do zespołu Tomasza Stańki - Jazz Darings. Sukcesem okazał się dla muzyka występ w 1964 r. z kwintetem Andrzeja Trzaskowskiego na festiwalu Jazz Jamboree. W 1967 r. powrócił do kwintetu Tomasza Stańki.


Koncerty z zespołem Stańki nie przeszkodziły Muniakowi we współpracy z m. in. Krzysztofem Komedą, zespołami Jana Ptaszyna Wróblewskiego (Studiem Jazzowym PR, SPPT Chałturnik) i kwartetem Jana Jarczyka.


W roli lidera wystąpił po raz pierwszy w 1976 r. z autorskim Kwintetem, do którego pozyskał zdolnych muzyków młodego, jazzowego pokolenia: perkusistę Jerzego Bezuchę, gitarzystę Marka Blizińskiego, basistę Andrzeja Dechnika i pianistę Pawła Perlińskiego. W 1979 roku utworzył autorski kwartet z gitarzystą Jarosławem Śmietaną. Standardowy kwartet stał się dla saksofonisty możliwością realizacji najbardziej karkołomnych, jazzowych aspiracji.


Przez zespoły Muniaka "przewinęli się" najwybitniejsi polscy jazzmani: basiści - Andrzej Cudzich, Antoni Dębski, Paweł Jarzębski, Zbigniew Wegehaupt, Michał Miśkiewicz, Jacek Pelc, Krzysztof Zawadzki, Włodzimierz Pawlik. Z Muniakiem chętnie współpracowali także zagraniczni jazzmani: perkusiści George Bruckner, Dirk A. Dhonau, trębacze - Don Cherry, Freddie Hubbard, saksofoniści - Hank Mobley i Charlie Ventura oraz pianiści - Hank Jones, Gerd Schuller. Równie interesujące okazały się projekty Muniaka realizowane z młodymi muzykami: Leszkiem Możdżerem, Michałem Miśkiewiczem, Darkiem Oleszkiewiczem.


Wybrana dyskografia:

Jazz Jamboree'64 (1964; z Andrzejem Trzaskowskim)
Andrzej Trzaskowski Quintet (1965)
Andrzej Trzaskowski Sextet (1966; z Tedem Cursonem)
Jazz Studio Orchestra Of Polish Jazz (1969; z Janem Ptaszynem Wróblewskim)
Music for K. (1970; z Tomaszem Stańką)
Koncert podwójny na 5 solistów i orkiestrę (1972; ze Studiem Jazzowym PR)
Krzysztof Komeda i inni muzycy (1972)
SPPT Chałturnik & Andrzej Rosiewicz (1975)
W Pałacu Prymasowskim (1973; z Tomaszem Stańką)
Grand Standard Orchestra (z Janem Ptaszynem Wróblewskim)
Kto tak pięknie gra (1973; z SPPT Chałturnik)
Sprzedawcy glonów (1973; z J.P Wróblewskim),
Question Mark (1978)
Placebo (1982)
Jazz Message From Poland (z Tomaszem Stańko)
Janusz Muniak Quartet (1986)
You Know These Songs (1994)
Not So Fast (1995)
One And Four (1997)
Spotkanie (1998)
Just Friends (2000)
Annie (2002)Paweł Kaczmarczyk AUDIOFEELING Quartet

15 listopada 2008, sobota, godz. 20.30


Paweł Kaczmarczyk – piano
Radek Nowicki – saxophones
Wojciech Pulcyn – double bass
Sebastian Frankiewicz - drums
Paweł Kaczmarczyk

Jeden z najwybitniejszych pianistów jazzowych młodego pokolenia, student Akademii Muzycznej w Katowicach, kompozytor, solista i sideman. Występuje w zespole Janusz Muniak Quartet, Adam Kawończyk Quartet, Monty Waters/Kazimierz Jonkisz Energy, Rafał Sarnecki Quintet, New Bone, prowadzi własne zespoły. Otrzymał wiele nagród na festiwalach i konkursach:


Wyróżniony stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2006). W 2001 założył trio, w składzie: Michał Barański (kontrabas) i Paweł Dobrowolski (perkusja). Zespół czerpie inspiracje z dorobku Herbie Hancocka i Billa Evansa; nie są mu obce koncepcje Brada Mehldaua i Wayne’a Shortera. To muzyka pełna ciepła i wrażliwości, choć nie brakuje w niej elektryzującej dynamiki i awangardowych pomysłów. Zespół zdobył:


Paweł Kaczmarczyk występował na wielu festiwalach jazzowych, m. in. na 28.Leverkusener Jazztage (Leverkusen-Niemcy), Gulf Jazz Festival (Kuwejt), Gulf Jazz Nights (Dubaj – Zjednoczone Emiraty Arabskie),Goerlitz Jazztage (Goerlitz-Niemcy), 12.International Festival of Jazz Piano (Praga-Czechy), Warsaw Summer Jazz Days, Jazz Forum Festival, Jazz en Nord (Lille-Francja), Lamantin Jazz Festiwal (Szombathely-Węgry), Jazzy Colors Festiwal (Paryż-Francja), Krakowskie Zaduszki Jazzowe w Chicago (USA), Prishtina Jazz Festiwal (Kosowo), Jazz Nad Odrą, Lotos Jazz Festiwal – Bielska Zadymka Jazzowa, Letni Festiwal w Piwnicy pod Baranami, Palatia Jazz Festiwal (Dirmstein - Niemcy), Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu oraz wiele innych… Występował w najlepszych polskich (Tygmont, U Muniaka, Blue Note) i niemieckich (B-Flat-Berlin, Jazzschmiede-Düsseldorf, Jakobshof-Aachen) klubach jazzowych.


W lutym 2005 r. zespół KBD Trio nagrał debiutancki album "Live !", który promował koncertami w Polsce i za granicą.


Paweł Kaczmarczyk współpracował m. in. z J.Muniakiem, L.Konitzem, A.Pierończykiem, Z.Namysłowskim, R,"Gucio" Dylągiem, P.Jarzębskim, B.Suchankiem, J.Stefańskim, A.Kawończykiem, J.Skoliasem, M.Watersem, K.Jonkiszem, A.Rojkiem (Myslovitz), K.Popkiem, C.Konradem, T.Szukalskim, Z.Wegehauptem, M.Strzelczykiem, I.R.Jonesem, T.Tymańskim, G.Piotrowskim, Z.Brock’iem, B.Terry’m, R.Sarneckim, A.Zaryan, E.Kowalskim, Ł.Zytą, M.Adamczakiem, A.Kowalewskim, J.Małkiem, W.Pulcynem, M.Ślusarczykiem, P.Baronem, M.Barańskim, K.Dziedzicem, P.Dobrowolskim, R.Nowickim, T.Grzegorskim, M.Bałatą, A.Bałdychem, P.Żaczkiem i wieloma innymi.


Produkcja koncertu
Agencja Koncertowa Ika Art. Wojciechowscy

MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL
JAZZ NA STARÓWCE

Zapraszamy co roku w sobotnie wieczory lipca i sierpnia na warszawski Rynek Starego Miasta, wstęp wolny

FESTIWAL MUZYKI FILMOWEJ
KRZYSZTOFA KOMEDY

Zapraszamy co roku na festiwal poświęcony Krzysztofowi Komedzie